Leer over verkeer

Je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen.

Kinderen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar maken voor het eerst kennis met het fenomeen verkeer. Vaak gebeurt dit spelenderwijs. Heel veel kinderopvangorganisaties besteden aandacht aan verkeersveiligheid door te werken met het thema verkeer. Speciaal hiervoor heeft DoenKids nu een heel handig themapakket “Verkeer” samengesteld met 41 pagina’s uniek materiaal dat geschikt is voor kinderen in de leeftijd van ongeveer 3 tot 6 haar. De verkeersborden bingo is zelfs nog leuk voor kinderen tot 12 jaar!

Verkeerpakket

Wat vind je allemaal in dit pakket?

  • 1 x poster A4 “Verkeer”
  • 4 x liedje (1 liedje per A4)
  • 16 woordkaarten, 4 kaarten per A4 met illustraties
  • 2 pagina’s met kaarten voor memory (totaal 24 afbeeldingen)
  • 9 pagina’s met bingokaarten met illustraties (2 kaarten per pagina + 1 kaart met fiches)
  • Spel “speuren naar verkeersgeluiden”, uitleg met 2 zoekpagina’s (totaal 3 pagina’s)
  • Verkeersborden bingo (6 pagina totaal, uitleg + 8 bingokaarten, 2 per A4)
  • 6 pagina’s woordkaarten Nederlands (4 woorden per A4) met foto’s
  • 6 pagina’s woordkaarten Engels (4 woorden per A4) met foto’s

Het is hier te downloaden voor slechts €5,00 incl. BTW

Waarom verkeerseducatie voor de allerkleinsten?

De eerste levensjaren zijn bepalend voor het verkeersgedrag op latere leeftijd. Verantwoord voorbeeldgedrag is van groot belang. Kinderen zijn al jong in staat om uit gedragingen en woorden gedragsregels af te leiden. Jonge kinderen stappen op alles af wat enigszins de aandacht trekt, ze zijn erg nieuwsgierig. Dat maakt hun gedrag onberekenbaar. Op deze leeftijd kunnen ze nog geen gevaar onderscheiden. Ze zijn niet in staat een goede inschatting te maken van de snelheid van het andere verkeer. Ze hebben meestal geen aandacht voor het verkeer.

Vanaf een jaar of drie kan een begin gemaakt worden met het bijbrengen van – het nog steeds onder begeleiding uit te voeren! – eenvoudige verkeerstaken. Bijvoorbeeld het aanleren van begrippen: rood, groen, links, rechts, stoeprand stop en oversteken in een rustige straat.

Spelletjes en voorlezen

Op de website van Veilig Verkeer Nederland kunnen kinderen op kinderpagina spelletjes spelen die hen meer leert over het verkeer. Voor de allerkleinsten is voorlezen over het thema verkeer ook een aanrader. Hier een top 15 van leuke voorleesboeken voor peuters en kleuters:

  1. Rijden met Muis, Lucy Cousins, ISBN 9789025834623
  2. Tijn op de fiets, Betty Sluyzer, 9789071368592
  3. Anna in het verkeer, Kathleen Amant, ISBN 9789044810783
  4. Eend op de fiets, David Shannon, ISBN 9789056374822
  5. Tim op de tegels, Tjibbe Veldkamp, ISBN 9789000035588
  6. Stoeprand, stop!, Dick Bruna, ISBN 9789073991958
  7. Nijntje op de fiets, Dick Bruna, ISBN 9789073991354
  8. Piep wil oversteken, Fleur van der Weel, ISBN 978904511873
  9. De grote rode bus, Judy Hindley, ISBN 9789025750237
  10. Waar is de blauwe auto, Joachim Krause, ISBN 9789025111854
  11. Grote auto’s, kleine auto’s, Richard Scarry, ISBN9789047612506
  12. Grote auto’s, Mack, ISBN 9789044810813
  13. Mijn leuke vroemtuigenboek, Richard Scarry, ISBN 9789044717488
  14. Wie rijdt?, Leo Timmers, ISBN 9789044813081
  15. Wij samen op pad, Jean Reidy en Leo Timmers, ISBN 9789045115894

Knutselen en spelen

In de Activitheek voor 0-4 jaar vind je diverse speel- en knutseltips. We zetten er een paar voor je op een rijtje.

1. Een kiepwagen maken van een eierdoos

Schermafbeelding 2016-04-20 om 15.09.54

foto: Ursula Crisinelli (geknipt door mama, geschilderd door een jongetje van 2)

2. Met washi tape een wegennet plakken op de vloer en spelen maar!

washitape6Foto: Le jardin de Juliette

3. Maak een stuur van een papieren bordjes (en eventueel nog een verkeerslicht!)

20140508_171941

Foto: One Little Librarian

4. Verven met wieltjes.

painting-with-wheels

Foto: Castle Nursery

5. Smul van zelfgemaakte vliegtuigjes!

Vliegtuigjes 6 def
Lees hier alles over op de blog van Elske.

Deel deze post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Categorieën

Nieuwste posts

DoenKids is onderdeel van

Gratis demo

Vraag via onderstaand formulier een gratis demo aan of per telefoon en dan nemen we zo snel mogelijk contact met je op.